Sondy

Która z piosenek z nowej płyty Moniki podoba Ci się najbardziej?
 
 
Strona główna arrow Sylwetka
Monika Brodka

 Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Twardorzeczce) – polska piosenkarka popowa/soulowa. Urodzona się w góralskiej rodzinie z tradycjami muzycznymi. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, następnie śpiewała w zespołach ludowych. W 2004 r. wygrała pierwszą nagrodę w trzeciej edycji programu "Idol", zdobywając 69% głosów. W tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. "Album", zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Single z tej płyty to "Ten" i "Dziewczyna mojego chłopaka". Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status złotej.

W grudniu 2004 Monika otrzymała nominację do nagrody "Paszport Polityki" w kategorii "estrada" oraz do Fryderyków 2004 w kategorii – Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku. Rok później otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut roku.

10 czerwca 2005 wygrała w głosowaniu widzów Konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki "Stratosfera". Drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii debiut.

20 listopada 2006 roku ukazała się druga płyta wokalistki - "Moje Piosenki". Płyta, tak jak poprzednia osiągnęła także status złotej. 

(Wikipedia.pl)
 
 
Ranking stron www Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora. TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking.